piątek, 6 kwietnia 2018

Moduł przekaźnika przeciążeniowego dla wyłącznika silnikowego PKE EATON -dla wentylatorów


Wyłączniki silnikowe są szeroko stosowane tam gdzie mamy do czynienia z silnikami elektrycznymi. np w wentylatorach itp . Aby rozszerzyć możliwości takich wyłączników możemy zastosować moduł przekaźnika przeciążeniowego który możemy dołączyć do wyłącznika silnikowego. W przypadku przeciążenia moduł odbiera odpowiedni sygnał rozłączający dla tego stanu i rozłącza stycznik, natomiast ochronny wyłącznik silnikowy PKE pozostaje włączony. Pozwala to użytkownikowi na jasne odróżnienie pomiędzy dwoma przyczynami wyzwalania – przeciążeniem napędu (rozłączenie stycznika) oraz zwarciem (rozłączenie ochronnego wyłącznika napędu PKE).

Aby zresetować błąd bądź usterkę można użyć dwóch rodzajów potwierdzeń: automatyczny oraz manualny. Potwierdzenie automatyczne jest wygodniejsze w zastosowaniu ponieważ nie musimy zaglądać do szafy sterowniczej aby włączyć ponownie wyłącznik silnikowy. Ułatwia także monitorowanie instalacji/zakładu np. w trudno dostępnym terenie. Tryb ręczny możemy zastosować wtedy gdy ponowne uruchomienie silnika jest sprawą krytyczną. Moduł PKE-XZMR sygnalizuje przeciążenie silnika zanim stycznik rozłączy napęd co umożliwia stosowanie konserwacji zapobiegawczej. XZMR mierzy prąd obciążenia i w przypadku wartości większej niż 100 procent sygnalizuje ten stan miganiem diody LED.
4 komentarze:

 1. Dobrze jest zamontować takie wentylatory: https://dlaelektrykow.pl/228-wentylatory nie tylko w łazience, ale też w kuchni, lub też w każdym miejscu, gdzie może pojawić się wilgoć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powietrze w domu powinno być odpowiednio nawilżone. Zbyt suche powietrze jest nie pożądane i może powodować np. różne podrażnienia skóry. Aby się przed tym ustrzec, warto jest zaopatrzyć się w nawilżacz powietrza https://duka.com/pl/agd/nawilzacze-powietrza. W szczególności może on nam się przydać gdy korzystamy z klimatyzacji. Klimatyzatory mogą doprowadzać do osuszania się powietrza w domu.

   Usuń
 2. Chcąc dokonać zakupu wentylatora, proponowałabym zajrzeć do sklepu internetowego https://interblue.pl/wentylatory,c,26/, który posiada spory ich wybór.

  OdpowiedzUsuń