poniedziałek, 20 października 2014

Wentylatory kanałowe z podwyższonym sprężem .Dziś parę słów o wentylatorach kanałowych z podwyższonym sprężem .
Wentylatory kanałowe są jednymi z częściej stosowanych typów wentylatorów w instalacjach wentylacyjnych . Jak ich sama nazwa wskazuje stosowane są głownie w instalacjach kanałowych ale ze względu na swoją prostą bucowe , dobre parametry wydajnościowe i ciśnieniowe często montowane są także w ścianach , dachach i jako mieszacze powietrza . 
W przypadku wentylatorów o mniejszych średnicach do 30 cm zazwyczaj wirniki są promieniowe (np. wentylatory CF z oferty ZAWEX ) natomiast powyżej 30 cm ze względu na ceny stosowane są głownie wentylatory osiowe . W przypadku krótkich kanałów wentylatory osiowe kanałowe mają zazwyczaj silniki na 1400 obr/min .  Natomiast w przypadku kanałów dłuższych lub współpracy instalacji z filtrami powietrza stosuje się tego typu wentylatory z sinikami 2800obr/min .
W ofercie firmy zawex są także wentylatory kanałowe turbo są to wentylatory z zainstalowanymi w obudowie dwoma wirnikami pracującymi przeciwbieżnie , wirniki te napędzane są dwoma sinikami . Dzięki takiemu rozwiązaniu parametry takiego wentylatora są dużo leprze niż parametry wentylatora nawet z silnikiem na 2800 obr/min . Parametry tego typó wentylatorow jeżeli chodzi o ciśnienie nie odbiegają praktycznie od paramentów wentylatorów promieniowych  a wydajność przy porównywalnej mocy jest większa . Zapraszamy do zapóźniania z ofertą tego typu: wentylatorów kanałowych

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz